Paki tagastamine

Kliendil on võimalus internetipoest või kataloogist tellitud kaup pakiautomaadiga 14 päeva jooksul tasuta saatjale tagastada. Paki saab tagastada sama uksekoodiga, mis kättesaamisel üle Eesti asuvatest Smartposti pakiautomaatidest.

Paki tagastamine (saaja poolt väljavõtmata või pakiautomaati tagastatud pakk) hinnastatakse ärikliendile sama hinnakirja alusel, mis saatmine.
Tagastamise teenuse kasutamiseks võta meiega ühendust telefonil (+372) 58 003 566 või e-posti teel See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Lunamakse teenus

Makse vastuvõtmine iga sooritatud makse kohta Eestis 0,96 € +1,5 % summast, Soomes 2,90 € + 1,5 % summast.

Saaja võib kauba eest tasuda kauba kättesaamisel pakiautomaadi juures pangakaardiga.

Lunamakse kantakse saatja pangakontole kord nädalas (eelmisel nädalal teostatud maksed).
Lunamaksete tagasimaksmisel ei arvesta me panga vahendustasu 1,5% lunamaksete tagastamisel summast maha, vaid arveldame panga vahendustasu igakuisel koondarvel.

Lisateenuste kasutamiseks tuleb Smartposti iseteeninduses teenused aktiveerida.

Saaja tuvastamine ID-kaardiga või vanuse kontroll

ID-kaardiga paki saaja isiku tuvastamise puhul on vajalik teada kliendi isikukoodi, mis tuleb tellimuse juurde märkida tellimust esitades. Sellisel juhul saab ID-kaardi alusel pakiautomaadist saadetise kätte ainult see isik, kelle isikukood märgitakse tellimusse.

Vanusekontrolli puhul kontrollitakse enne paki väljastamist ID-kaardi alusel paki saaja vanust. Paki saab kätte ajavahemikus 10.00-22.00, et välistada alkohoolsete jookide väljastamist alaealistele ja väljaspool seadusega ettenähtud kellaaegasid.

Smartposti teenustasud:

0,30€ + käibemaks ( 20%) ühe saadetise kohta, mis lisandub paki saatekulule.

SmartEXPRESS – kättetoimetamine samal päeval

Smartpost pakub neljal päeval nädalas (T-R) SmartEXPRESS teenust, millega jõuavad pakid sihtkohta tellimisega samal päeval. SmartEXPRESS sihtkohtadeks on 127 pakiautomaati üle Eesti. Samal päeval sihtkohta toimetamise eelduseks on, et EXPRESS pakid jõuavad Smartposti terminali hiljemalt kell 13.00.

 • Teisipäevast reedeni (T-R) saadetud SmartEXPRESS pakid jõuavad sihtkohta samal päeval. Pühadel ja esmaspäeviti samal päeval kättetoimetamist ei teostata.
 • SmartEXPRESS sihtkohaks on 127 Smartposti pakiautomaati. Automaatide online nimekiri ja täitmise kellaajad.

Teenindamise piirkond

SmartEXPRESS sama päeva kättetoimetamist teostatakse Tallinnas / Harjumaal, Tartus, Pärnus, Viljandis, Haapsalus, Narvas, Raplas, Rakveres, Jõhvis, Vändras, Kohtla-Järvel ja Märjamaal. Kokku 127 pakiautomaati:

 • Tallinn/ Harjumaa
 • Tartu
 • Pärnu
 • Viljandi
 • Haapsalu
 • Narva
 • Rapla
 • Rakvere
 • Jõhvi
 • Vändra
 • Kohtla-Järve
 • Märjamaa
Itella smart exspress sihtkohad eesti kaart 01032018

Ostukorvi näide

E-poe ostukorvi on vaja lisada eraldi rippmenüü automaatide nimekirjaga, kus teostatakse EXPRESS pakkide täitmist. Ostukorvis on võimalik kuvada paki sihtkohta jõudmise aega.

smartpost express

 

Sildistamine ja pealekorje

 • Samal päeval sihtkohta toimetamise eelduseks on, et EXPRESS pakid jõuavad Smartposti terminali hiljemalt kell 13.00.
 • Harjumaa piires pakub Smartpost eraldi pakkide pealekorje võimalust.
 • EXPRESS pakid tuleb komplekteerida eraldi kaubakonteinerisse.

Hind

 • SmartEXPRESSi lisateenuse hind: 1 € + käibemaks (20%) ühe saadetise kohta, mis lisandub paki saatekulule.

Kontakt

Lisainfo saamiseks võta meiega ühendust telefonil (+372) 58 003 566 või e-posti teel See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

 

Paki ümbersuunamine

Juhul, kui pakk on saadetud ekslikult valesse pakiautomaati, on see võimalik ärikliendi soovil suunata ümber kliendi poolt valitud pakiautomaati.

Ümbersuunamise teenuse kasutamiseks palume ühendust võtta meie klienditeenindusega telefonil +372 60 77 000 või e-posti teel See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

 

Hoiutähtaja pikendamine

Saaja soovil on võimalik 7 päevast hoiutähtaega pikendada veel 7 päeva võrra, mis on saajale tasuta.

Hoiutähtaja pikendamiseks palume saajal ühendust võtta meie klienditeenindusega telefonil +372 60 77 000 või e-posti teel See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

 

 

Kulleri tellimine pakkidele järele

Kullerit on võimalik tellida pakkidele järele lattu või kontorisse. Tallinnas ja Harjumaal tööpäevadel enne kella 12:00 esitatud tellimusele, tuleb kuller järele samal päeval, mujal Eestis kokkuleppel. Lisainfo ja personaalse pakkumise saamiseks võta meiega ühendust telefonil (+372) 58 003 566 või e-posti teel See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Tegemist on tasulise ärikliendi lisateenusega.

 

Laoteenused

Itella Smartpost pakub oma klientidele ka laoteenuseid alates kaupade vastuvõtmisest ja ladustamisest kuni kaupade komplekteerimise ja kättetoimetamiseni. Lisainfo ja personaalse pakkumise saamiseks võtke meiega ühendust telefonil (+372) 58 003 566 või e-posti teel See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

 

Paki väljastusteade ärikliendile

Ärikliendil on võimalik tellida endale paki kohta väljastusteade e-mailiga või SMS-iga.

Väljastusteade e-mailiga

Paki saaja poolt saadetise automaadist välja võtmisel saadetakse paki saatjale e-mailile teade. Teenuse kasutamiseks tuleb sisestada soovitud tellimusse e-maili aadress, kuhu saadetakse paki välja võtmisel automaatselt vastavasisuline teade.

Väljastusteade SMS-iga

Paki saaja poolt saadetise automaadist välja võtmisel saadetakse paki saatjale SMS-teade. Teenuse kasutamiseks tuleb sisestada soovitud tellimusse mobiilinumber, kuhu saadetakse paki välja võtmisel automaatselt vastavasisuline teade.

Lisateenuste kasutamiseks tuleb Smartposti iseteeninduses teenused aktiveerida.

Smartposti teenustasud:

0,10 € + käibemaks (20%) ühe e-maili kohta, mis lisandub paki saatekulule.

0,20 € + käibemaks (20%) ühe SMS-i kohta, mis lisandub paki saatekulule.

Lisainfo saamiseks võta meiega ühendust telefonil (+372) 58 003 566 või e-posti teel See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..